Klikom na Janinoj stranici donirate kapljice kako bi slijepe i slabovidne osobe dobile Kutak u Hrvatskoj knjižnici i čitaonici Pleternica

Kutak za slijepe i slabovidne osobe u Hrvatskoj knjižnici i čitaonici u Pleternici
Nabavom zvučnih knjiga i instaliranjem posebnih govornih jedinica za služenje internetom do boljih uvjeta za obrazovanje i informiranje slijepih i slabovidnih osoba pleterničkog kraja

 Iako se posljednjih godina sve više govori o njihovom uključivanju u sve aspekte života, slijepe i slabovidne osobe još uvijek se u velikoj mjeri svakodnevno suočavaju s brojnim teškoćama. Ovo se posebno odnosi na njihove smanjene mogućnosti za dodatno obrazovanje i ravnopravno uključivanje na tržište rada, zbog čega im je i kao odraslim osobama često otežano kretanje u samostalan život i stvaranje novih prilika za posao i socijalizaciju.

Kako bi im se omogućio lakši pristup izvorima znanja i informiranja, Udruga slijepih Grada Pleternice i Požeško-slavonske županije pokrenula je u suradnji s Hrvatskom knjižnicom i čitaonicom Pleternica inicijativu za nabavu knjižnične građe i posebne tehničke opreme – zvučnih knjiga i govornih jedinica namijenjenih lakšem korištenju računala te služenju internetom. Nakon instalacije uređaja prostor knjižnice dodatno će se urediti i prilagoditi potrebama korisnika, kojima će na raspolaganju u svakom trenutku stajati i djelatnici knjižnice. Na ovaj će način slijepi i slabovidni građani s područja Požeško-slavonske  slika 5 slika 2 slika 6 slika 8 slika 10 slika 7

županije dobiti nove mogućnosti za što aktivnije uključivanje u lokalnu zajednicu.

Važnost društvene podrške slijepim i slabovidnim osobama i boljeg razumijevanja njihovih potreba prepoznala je i Jana Voda s porukom, čije kapljice i poruke ljubavi pozivaju sve građane na dijeljenje pozitivnih misli i pomoć našim sugrađanima na njihovom putu ka što većoj samostalnosti i podizanju kvalitete života. Svaka kapljica predstavlja jednu lijepu misao i želju za boljim svijetom koji nas okružuje, a koje Jana „Voda s porukom“ svakom novom humanitarnom akcijom prenosi sve dalje.

About Udruga slijepih

Udruga je osnovana 2007. godine. Ciljevi naše udruge su pružanje pomoći našim članovima u ostvarivanju njihovih prava i obaveza. Udruga djeluje zbog specifičnih potreba slijepih, zaštite i promicanje zajedničkih interesa i ciljeva.